Home > اخبار > وام ۸۰ میلیونی ازدواج هم آمد

وام ۸۰ میلیونی ازدواج هم آمد

وام ازدواج

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدواج جوانان خبر داد و گفت: در این طرح به شرط سپرده گذاری تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۸۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

وام ازدواج تا سقف ۸۰ میلیون تومان!

به گزارش خبرنگار اقتصادی ، مرتضی اکبری در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدوج جوانان گفت: در این طرح افراد با پیش بینی زمان ازدواج در بانک افتتاح حساب کرده و برای کسب امتیاز بعد از چند سال بین 35 تا 80 میلیون تومان وام قرض الحسنه ازدواج دریافت کنند.

وام ازدواج بانک مهر ایران

وی با تأکید براینکه حداقل و حداکثری برای میزان سپرده گذاری تعیین نشده است، گفت: امتیاز مشتریان براساس رسوب حساب‌شان محاسبه شده و طبق آن سقف تسهیلات ازدواج مشخص می شود.

شرایط دریافت وام ازدواج و انواع این وام

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در طرح اول وام ازدواج با احتساب رسوب ماهانه محاسبه می‌شود  ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه ازدواج با سود 4 درصد به مشتری پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اعلام جزئیات مشخص درباره کف و سقف سپرده گذاری در این طرح برای دریافت وام ازدواج، افزود: هنوز کف و سقفی مشخص نشده و امتیازگیری براساس رسوب حساب است ولی در این طرح مشتری می می تواند ماهانه فرضاً مبلغ 200 هزار تومان سپرده گذاری و بعد از مدت زمان مشخصی وام را دریافت کند. البته در این طرح این امکان وجود دارد که هر یک از زوجین و یک نفر از اعضای خانواده آنها 15 میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.

اکبری با تشریح طرح پیوند مهر ایران گفت: در این طرح میزان مبلغ گردش حساب می‌تواند کمتر باشد اما مدت افتتاح حساب انتظار بین ۵ تا ۱۰ سال است که بعد از آن وام 45 تا 80 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد به مشتری پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره سیاست این بانک برای افزایش سقف وام قرض الحسنه برای افراد عادی از رایزنی با شورای پول و اعتبار خبر داد و تصریح کرد: به بانک مرکزی پیشنهاد داده ایم که رقم وام قرض الحسنه مهر ایران بین 15 تا 30 میلیون تومان افزایش پیدا کند. البته موافقت بانک مرکزی را گرفته ایم ولی این طرح باید به تصویب شورای پول و اعتبار هم برسد.

وام ازدواج ۸۰ میلیونی

وی در ادامه به تشریح سیاست ها و عملکرد این بانک پرداخت و گفت: این بانک با سرمایه 15 هزار میلیارد ریال رتبه سیزدهم را بین بانک های کشور کسب کرده است. این بانک از ابتدای تاسیس تاکنون 4 میلیون و 45 هزار مشتری سپرده گذار داشته که برای 9 سال فعالیت عملکرد خوبی است. در سال جاری نیز 500 هزار مشتری جدید به مشتریان بانک اضافه شده است.

اکبری منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران را 56 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 90 درصد از این میزان تسهیلات پرداخت شده و 10 درصد نیز به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی است. همچنین این بانک به صورت کلی دو میلیون و 400 فقره تسهیلات ارائه کرده که در سال جاری این رقم معادل 410 هزار فقره به ارزش 35 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین تسهیلات در سال 94 به میزان 70 میلیون ریال بوده که این رقم در سال جاری به 90 میلیون ریال رسیده است، تصریح کرد: نسبت معوقات بانک یک درصد است.

با وب سایت همسان گزینی برای آموزش انتخاب همسر مناسب و همسریابی و شیوه های مناسب همسرداری همراه باشید!