Home > اخبار > می خواهید ازدواج شاد و موفقی داشته باشید؟ بخوانید

می خواهید ازدواج شاد و موفقی داشته باشید؟ بخوانید

چگونه می توان زندگی مشترکی شاد و با طراوت داشت؟ انجام چه کارهایی به بهبود رابطه میان زوج ها کمک می کند؟ بهترین و تأثیرگذارترین راه ابراز محبت چیست؟

خلاف باور و تصور بسیاری از افراد آنچه به شادی یک ازدواج کمک می کند تلاش برای انجام کارهای کوچکی است که اغلب هزینه ای به دنبال ندارند. از میان فهرستی بلند بالا از چیزهایی که یک رابطه را تقویت می کنند ابراز محبت عملی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. در واقع، افرادی که از بدن خود برای نشان دادن عشق و علاقه نسبت به همسرشان بهره می گیرند رابطه ای بهتر و گرم تر از دیگران را تجربه می کنند.

در نظر بیشتر افراد یک حرکت مانند در آغوش گرفتن تأثیری به مراتب بیشتر و عمیق تر از گفتن جمله «تو را دوست دارم» به همراه دارد. این در حالی است که برخی گمان می کنند پیگیری دائم کارهای همسرشان نشان دهنده عشق آنهاست. به همین دلیل در طول یک روز دائماً با او تماس می گیرند؛ عادتی که در مدت زمان کوتاهی منجر ه نابودی کامل یک رابطه می شود.

بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، بیشتر زنان و مردانی که زندگی متأهلی را تجربه کرده اند محبت عملی ارزش و اعتبار بیشتری نسبت به آنچه تنها با کلام بیان می شود دارد. زمانی که صحبت از ابراز علاقه عملی می شود؛ منظور انجام کارهایی مانند: خرید هدیه های گران قیمت یا ترتیب دادن مهمانی هایی بزرگ نیست؛ کافی است همراهی و همدلی خود را به همسرتان به یک در آغوش گرفتن ساده یا بوسه زدن بر صورت و دست های او نشان دهید.

ینابراین، اگر از سردی رابطه زناشویی خود ناامید شده اید و گمان می کنید محبتی میان شما و همسرتان باقی نمانده؛ بهتر آن است که روش های ابراز عشق عملی را امتحان کنید، شک نداشته باشید که در مدتی کوتاه جلوه ای دیگر از زندگی مشترک را مشاهده می کنید.