Home > اخبار > مشکلات زناشویی از عدم درک معنای واقعی ازدواج نشأت می‌گیرد

مشکلات زناشویی از عدم درک معنای واقعی ازدواج نشأت می‌گیرد

ازدواج و همسرداری

یک مشاور خانواده و زوج درمانی در همدان با بیان اینکه زن و مرد قبل از ازدواج باید معنای واقعی ازدواج و همسرداری را دانسته و درک کنند، گفت: بیشتر مشکلات و مسائل زناشویی نشأت گرفته از عدم درک درست معنای ازدواج و همسرداری است.

علیرضاکریمی‌وکیل اظهار کرد: برای داشتن زندگی موفق، بعد از مشخص شدن معنای واقعی ازدواج طرفین باید به وظایف خود نسبت به یکدیگر آشنایی یافته و بیاموزند پس از ازدواج برای بهتر شدن کیفیت زندگی چه کارهایی باید انجام دهند یا از انجام چه کارهایی ممانعت ورزند.

وی ادامه داد: متأسفانه بعضی از افراد نسبت به نقش خودآگاهی نداشته و حتی انتظارات غیرمعقولی از طرف مقابل خواستار می‌شوند که این به زندگی لطمه می‌زند؛ به عنوان مثال مرد از زن انتظار دارد درآمد کامل خانه را برعهده بگیرد و برعکس گاهی زن درخواست می‌کند مرد به انجام کارهای خانه مشغول باشد یا کل درآمد خود را در اختیار زن قرار دهد بنابراین در چنین خانه‌ای نقش‌ها عوض شده و آرامش از بین می‌رود.

درک معنای واقعی ازدواج

کریمی‌وکیل با اشاره به اینکه زن و مرد نباید از یکدیگر انتظارات آرمانی داشته باشند، ادامه داد: انتظارات باید معقول باشد تا از عهده طرفین برآید چرا که انتظارات زیاد در زندگی موجبات نارضایتی را فراهم می‌آورد و ممکن است از عهده طرفین برنیاید.

وی با بیان اینکه افراد نباید انتظار کامل بودن از یکدیگر داشته باشند، تصریح کرد: زوجین بهتر است مرزهای مشخصی را برای زندگی زناشویی خود مشخص کنند.

این عضو انجمن مشاوره ایران خاطرنشان کرد: افراد قوانین مشخصی برای زندگی خود داشته باشند و طرفین به صورت کامل و با آگاهی بدانند در زندگی خود و برای رسیدن به آرامش لازم است چه کارهایی انجام دهند و از انجام چه کارهایی ممانعت کنند.

با مقاله های آموزشی وب سایت همسان گزینی برای همسریابی و همسرداری مناسب همراه باشید!