Home > اخبار > توضیحات حاجی‌بابایی درباره مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار

توضیحات حاجی‌بابایی درباره مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار

ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه توضیحانی درباره مصوبه مجلس مبنی بر بازنشستگی زنان با 20سال سابقه کار ارایه داد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران، درباره مدیران و کارکنانی که در شهرداری بازنشسته شده‌اند و بعضا سابقه فعالیت آنها به بیش از 40 سال می‌رسد، اظهار کرد: در چارچوب قانون به این افراد اجازه فعالیت داده می‌شود اما اساسا باید در چارت سازمانی تلفیقی از جوانان و افراد با سابقه وجود داشته باشد تا در محیط کار هم شور و نشاط فراهم شود و هم از تجربه مدیران با سابقه استفاده شود.

وی ادامه داد: بر اساس قوانین، فردی که بازنشسته شده و حقوق و مزایای خود را دریافت کرده است، باید یک سوم حقوق قبلی خود قرارداد امضا کند و سپس به ادامه فعالیت بپردازد.

وی عنوان کرد: در صورتی‌که فردی بر خلاف این قانون به‌کار گرفته شود نقض قانون است و باید پیگیری شود.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، درباره مصوبه بازنشستگی زنان با 20سال سابقه کار، گفت: با توجه به اینکه سیستم استخدامی کشور درست نیست بنابراین باید چنین الزامات و قوانینی ایجاد شود.

وی ادامه داد: وقتی یک خانم در سن 38 سالگی استخدام می‌شود، قطعا 20 سال پس از خدمت فرسوده می‌شود و نیاز به استراحت و فراغت از فعالیت دارد.

فعالیت 270 هزار زن در ادارات با کمتر از 20 سال سابقه

حاجی بابایی گفت: 950هزار خانم در ادارات در حال فعالیت هستند که 510هزار از این افراد در آموزش و پرورش هستند و 270 هزار از این افراد سابقه کمتر از 20 سال دارند که شامل این قانون نمی‌شوند و با توجه به اینکه اجرای این طرح تبصره‌های خاصی دارد و حقوق افراد دو سوم خواهد شد بنابراین می‌توان برآورد کرد که شمار این افراد به بیش از 10 هزار نفر نمی‌رسد.

وی ادامه داد: با خروج این افراد اگر چه هزینه‌هایی را باید دولت متحمل شود اما نیروی کار جوان جایگزین این افراد خواهد شد و در حقیقت به گونه‌ای باب استخدام باز خواهد شد..